Зображувальна діяльність

Конспект заняття

для дітей 4 – го року життя

 з малювання

 

«Квітуча яблуня»

 

 

 

Вихователь: Мунтяну Тетяна Федорівнf

 

Мета: продовжувати ознайомлювати дітей із сезонними змінами в природі; вчити штампувати дном пляшки; продовжувати вдосконалювати вміння розташовувати зображення в центрі аркуша, малюючи їх одне біля одного; розвивати впевненість у собі; виховувати любов до природи й бережливе ставлення до рослин.

Обладнання: картинки із зображенням садових і лісових дерев (яблуня, груша, абрикоса, слива, вишня; ялина, береза, клен, дуб, клен); розведена в баночках гуаш (рожева, коричнева); А4; ганчірочки; пензлик; склянка-невиливайка з водою; серветка; клейонка; пластмасова пляшка.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Психогімнастика.

 

2. Д/г «Садове-лісове»

Педагог роздає дітям картки із зображенням садових і лісових дерев. Далі він говорить: «Допоможіть Матінці-Природі розсадити дерева! Лісові посадіть у лісі, садові – у саду!» Після цього малята сортують картки на дві купки:

1)    яблуня, груша, слива, абрикоса, вишня; 2) ялина, береза, клен, дуб, клен.

 

3. Мотивація

 Діти, подивіться на оце соковите яблуко. Ви знаєте, що перш ніж стати цим наливним плодом, воно було квіткою? А багато хто з вас обриває білі й рожеві квітки, навіть не замислюючись, скільки дітей у майбутньому будуть позбавлені смачних і корисних фруктів. Тому намалюємо яблуневу гілку, повісьмо її на видному місці й нагадуватимемо всім, що кожна квітка – це початок чогось більшого!

 

4. Пояснення виконання роботи

 – У центрі аркуша намальована гілка яблуні.

 – Обережно, вмочуємо в фарбу  дно пляшки, і робимо штампи біля гілочки.

Фото 7)

 5. Фізкультхвилинка

Бруньки на деревах

Набубнявіли бруньки, (потягування вверх)

Підросли, розкрились. (імітація)

І усі ліси й садки (махи руками-гілками)

Вмить озеленились! («Кучеряві» руки рук)

 

6. Підсумок заняття.

7. Виставка дитячих робіт.