Математична скарбничка

Конспект заняття

Робота з обдарованими дітьми з логіко-математичного розвитку дітей під час гри

(середня група)

«Зустріч з клоуном»

Вихователь: Довжук В.О.

Мета :  закріпити вміння рахувати в межах 5(вперед назад), розрізняти цифри від 1 до 5, рахувати  за  участю  аналізаторів ( лічба на дотик, на слух, на зір) вміння виділяти, диференціювати, групувати предмети за формою, величиною, викладати предмети від меншого до більшого; розвивати вміння знаходити предмети в оточуючому середовищі; удосконалювати навички орієнтування в мікро та макро просторі; логічне і просторове мислення, кмітливість, зорову пам'ять. Виховувати позитивне ставлення до занять з математики, бажання працювати самостійно.

Обладнання: іграшковий клоун, картонні кульки різного кольору та розміру, одяг з гудзиками,  хлопушка, карточки з цифрами., дитячі капелюшка для клоунів.

Хід     заняття

Вихователь:

- Дітки, ви знаєте, я познайомилась  з одним артистом.

- А хочете дізнатися з ким? Відгадайте загадку.

На арені виступає

І великий успіх має

Чиї витівки і сміх

Звеселяють нас усіх?           ( Клоун)

- Так дітки, вірно, це клоун. А звуть його Веселун. Ви хочете з ним зустрітися?  Я його запросила у гості. Але щось нашого гостя не має .

- Малята ,подивіться, в нашу групу  залетіли  гарні кольорові кульки. До них прив’язаний    конверт. Цікаво що в ньому.

Завдання 1

Вихователь:

- Тут написано що наш веселун не може до нас  дійти. І треба показати на карті йому дорогу. Але   я буду показувати, а ви будите проходити очима.

- Яка наша доріжка?

- На що вона схожа?

(кульки піднімаються, з’являється клоун)

- А ось і наш  Веселун. Клоун Веселун, привіт , Стрибай до нас!

Завдання 2

-  Дітки, щось клоун наш засмутився.

- Та в нього неприємність, він так до нас поспішав, що в нього відірвалися клаптики з його одягу. А давайте ми йому допоможемо, ми полагодимо для нього одяг.

Уважно подивіться на які геометричні фігури схожі його клаптики. Треба підібрати у тарілочці також кольору геометричні фігури і полагодити одяг.

Вихователь

-Які ви молодці, тепер наш друг знову веселий і він має новий одяг.

Завдання3

Веселун до нас прийшов не з порожніми руками. Він дуже любить музичні інструменти. Де які він приніс із собою.

Вам потрібно уважно послухати, порахувати звуки, а потім плеснути в долоні стільки разів, скільки ви почуєте звуків.

Заплющить очі. ( Діти слухають і виконують завдання).

Завдання 4

У нашого клоуна багато костюмів з різною кількістю ґудзиків. Деякі костюми він заховав у мішечки. Ваше завдання : на дотик порахувати кількість ґудзиків на костюмі та викласти відповідну цифру.

Перевіряємо, дістаньте костюм.

_Яку цифру виклав  Женя,  Маргарита…… .Чому ?

Молодці !

Завдання 5

« На що схоже?»

Дітки, подивіться нам клоун приніс веселі картини. А в них сховалися цифри. Скажіть на які цифри вони схожі.

Я вам виклала цифри. Давайте їх порахуємо, спочатку від 1 до 5, а потім назад від5 до 1.

Наш клоун вміє не тільки веселити, але він ще вміє показувати фокуси. Закрийте очі міцно.

Раз,два, три, чотири, п’ять – веселі клоунята в нас стоять.

Фізкультхвилинка

Ми веселі клоунята.

Раз - пішли ми погуляти,

Два – присіли,

Три – ми встали,

На чотири - пострибали,

А на п’ять - знов пішли ми погулять.

Ви в мене маленькі клоунята ,а клоуни дуже веселі. Покажіть  веселого клоуна, як він сміється.

Тепер покажіть клоуна похмурого, а ще клоун любить дітям моргати. Молодці.

Закривайте очі знову . Раз , два,три,чотири, п’ять – знову діти в нас  стоять

Завдання 6

Стріляє  хлопушка .

Діти подивіться, який салют запустив наш Веселун, цей салют різнокольоровий. Давайте з вами назвемо всі кольори які є в мене. А тепер у вас таке завдання.  Ви вибирайте  зірочку  любого кольору.

Всі вибрали?

А тепер підійдіть до столу  і знайдіть кульки такого ж кольору, як зірочки . Сідайте.

Ваше завдання:

Викласти кульки від маленької до великої. А тепер давайте скажемо як ми їх

називаємо за розміром

Маленька – більша  –велика.

Завдання 7

Клоун приніс  вам  всім іграшки, але він з вами трохи пожартував, і сховав  їх у групі.

Він хоче щоб ви їх  знайшли. Але Веселун вам приготовив підказку. Ось лежать карточки. Візьміть їх по одній , розгляньте їх?

Що у вас  на карточках  зображено?

Такі  ж іграшки він   і заховав. Вам  треба знайти таку ж іграшку , як на малюнку.

( діти  знаходять у групі заховані іграшки)

Молодці! Ці іграшки клоун вам дарує на пам'ять про себе. А давайте і ми з вами теж йому подаруємо щось.

Ми з вами подаруємо веселу пісню-танок.  « Бугі – вугі»

Підсумок   заняття.

Дітки клоун дуже вдячний такому подарунку. Він обов’язково навчить танцювати своїх     друзів. А ми з вами подякуємо клоунові, що прийшов до нас  у гості  і з нами гарно пограв. Ми з вами обов’язково його запросимо ще в гості до себе. А зараз ми  йому скажемо -  До побачення!