Дитина у довкіллі

Конспект заняття  по ознайомленню   з природою для дітей  4-го року життя

 

 

 Вихователь: Суслова Н.В

                                     ТЕМА: Клуб юних екологів

МЕТА: - вчити дітей відстоювати свою точку зору в рішенні винахідницьких завдань  (за допомогою методики ТРВЗ);

-   сприяти розвитку пізнавальної активності, розширюючи знання дітей           про птахів;

-   удосконалювати вміння дітей граматично правильно будувати своє мовлення,
відповідати на питання повними реченнями, слухати і розуміти інструкції до ігор

-   закріпити вміння дітей радіти спілкуванню з природним довкіллям, емоційно
реагувати на спів пташок, впізнавати їх за голосом;

-   викликати у дітей бажання проявити творчість у роботі під час конструювання
годівниць для птахів;

-   формувати у дітей самостійність, відповідальність, ініціативність;

-   розвивати слухову та зорову увагу, пам'ять, зв’язне мовлення;

                       виховувати любов до природи, турботливе ставлення до птахів

МАТЕРІАЛ: мультимедійний проектор, музичний супровід, слайдфільм,   матеріал для ручної праці: папір, пляшки, покидьковий матеріал, проволока, дерев'яний брус.

 

 

Хід заняття:

I.  Організаційний момент:

-   Діти, мені дуже приємно бачити всіх вас у клубі « Юних екологів». Давайте пригадаємо, про що йшла розмова на першому засіданні? (мультимедійний запис «Звуки лісу»;відповіді дітей: мова йшла про тварин).

-   Звичайно, мені приємно, що ви це пам'ятаєте. Хочете дізнатися, про кого ми будемо говорити сьогодні?(відповіді дітей).

II.   Мотиваційна частина:

(мультимедійний запис  «Голоси птахів»)

-     Так, це співають птахи.Саме про них у нас піде мова сьогодні.Адже птахи - наші друзі. Сьогодні ми дізнаємось про життя птахів більше.

Гра « Перелітні - зимуючі птахи»

III.   Інформаційно - репродуктивна частина

1.На екрані з’являється сова.

- Що це за птах? Ви впізнали її (сова повідомляє дітям свою скаргу на людей)
«Ой, не люблять мене люди. Голос мій не подобається їм, і очі, кажуть, що в мене не гарні. Вважають, що я віщую горе.А чи так це? Якби не я, дехто сидів би без хліба.Тож добре поміркуйте, чи ображати мене, чи поважати треба?»

-   Діти, як ви вважаєте, чи насправді сова не гарна, і очі в неї завеликі?

-   Для чого їй великі очі? (відповіді дітей)

-   Чому сова каже, що без неї ми сиділи б без хліба? (Відповіді дітей)

-   А щоб підняти їй настрій, давайте її розвеселимо. Пограємо в гру  «Так чи ні».

(якщо діти згодні з тим, що каже педагог, вони підстрибують, плескають в долоні,
а якщо не згодні - присідають)

1.  Сорока - це птах, який відлітає у вирій;

2.   Сова - нічний птах;

3.   Снігур боїться холоду;

4.   Зозуля підкидає яйца в чужі гнізда;

5.   Ворона ховає дзьоб під крило - до похолодання;

6.   Шпак - один із ранніх птахів ( весняних гостей);

7.   Дятел дуже гарно співає;

8.   Де багато пташок, там нема комашок.

2.      На екрані з'являється фото дятла.

-      Хто це? Ви впізнали його? Зараз ми дізнаємось, на що скаржиться дятел?
«Мене не люблять за те, що я сильно стукаю, а ще говорять, що я псую дерева і

тим знущаюся з природи. Та хіба це так?»

-  Чому дятел стукає по деревах?( відповіді дітей)

-   То що, він псує дерева?( відповіді дітей)

-  Як ми називаємо цього птаха? (відповіді дітей)

-     Для того, щоб дятел ніколи більше не скаржився на людей, ми йому розкажемо,
що треба любити і кого треба боятися.

Д/Г « Хто що любить і чого боїться?» ( на екрані з*являються картинки із
зображенням певних предметів. Діти розповідають:

-   Це годівничка, вона дуже потрібна птахам взимку;

-  Це кіт, птахи бояться котів;

-  Це комахи. Деякі птахи полюбляють їх їсти;

-   Це будинок. Птахи часто в'ють гнізда під дахами будинків;

-   Це хлопчик (залежно від того, як він поводиться, йог бояться чи люблять

птахи).

3.      На екрані з'являється синичка.

-   Як називається ця пташка? Чому ви так думаєте? (відповіді дітей)

-   Давайте послухаємо на що вона скаржиться:

«Я - віддана пташка своїй землі, ніколи не відлітаю в теплі краї, залишаюсь на зиму в рідному краю. Але взимку мені холодно, нічого їсти … Допоможітьмені, будь ласка!»

- Діти, щоб допомогти синичці, я пропоную вам на мить перевтілитись на пташку.

(діти одягають шапочки синичок)
Гра – перевтілення «Я - птах» (ТРВЗ)

Бесіда вихователя з дітками - «пташками»:

-  Пташко, як тебе звати? (я синичка)

-   Де твій дім, синичко?(в лісі, на дереві)

-  Як називається твій будинок? (гніздо)

-   Що ти полюбляєш їсти? (комашок, насіння, личинок)

-   Що вмієш робити? (літати, співати, стрибати)

-  Як називається твої руки? (крила)

-  Що в тебе замість ротика? (дзьоб)

IV. Аналітична частина:

-   То як, сподобалось вам бути пташкою?(відповіді дітей)

-   Як ви відчували себе в ролі пташки?

-  Всі скарги ми розглянули, чи задоволені залишилися пташки?

-  Як ми з вами допомагаємо пташкам?

-   Тож давайте ми з вами виготовимо для птахів нові годівнички.

Ручна праця: виготовлення годівничок ( з паперу, пляшок, покидькового матеріалу)