Зображувальна діяльність
Конспект заняття
для дітей 4 – го року життя
з малювання
«Квітуча яблуня»
Вихователь: Мунтяну Тетяна Федорівнf
Мета: продовжувати ознайомлювати дітей із сезонними змінами в природі; вчити штампувати дном пляшки; продовжувати вдосконалювати вміння розташовувати зображення в центрі аркуша, малюючи їх одне біля одного; розвивати впевненість у собі; виховувати любов до природи й бережливе ставлення до рослин.
Обладнання: картинки із зображенням садових і лісових дерев (яблуня, груша, абрикоса, слива, вишня; ялина, береза, клен, дуб, клен); розведена в баночках гуаш (рожева, коричнева); А4; ганчірочки; пензлик; склянка-невиливайка з водою; серветка; клейонка; пластмасова пляшка.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Психогімнастика.
2. Д/г «Садове-лісове»
Педагог роздає дітям картки із зображенням садових і лісових дерев. Далі він говорить: «Допоможіть Матінці-Природі розсадити дерева! Лісові посадіть у лісі, садові – у саду!» Після цього малята сортують картки на дві купки:
1) яблуня, груша, слива, абрикоса, вишня; 2) ялина, береза, клен, дуб, клен.
3. Мотивація
Діти, подивіться на оце соковите яблуко. Ви знаєте, що перш ніж стати цим наливним плодом, воно було квіткою? А багато хто з вас обриває білі й рожеві квітки, навіть не замислюючись, скільки дітей у майбутньому будуть позбавлені смачних і корисних фруктів. Тому намалюємо яблуневу гілку, повісьмо її на видному місці й нагадуватимемо всім, що кожна квітка – це початок чогось більшого!
4. Пояснення виконання роботи
– У центрі аркуша намальована гілка яблуні.
– Обережно, вмочуємо в фарбу дно пляшки, і робимо штампи біля гілочки.
Фото 7)
5. Фізкультхвилинка
Бруньки на деревах
Набубнявіли бруньки, (потягування вверх)
Підросли, розкрились. (імітація)
І усі ліси й садки (махи руками-гілками)
Вмить озеленились! («Кучеряві» руки рук)
6. Підсумок заняття.
7. Виставка дитячих робіт.