Математична скарбничка
Конспект заняття
Робота з обдарованими дітьми з логіко-математичного розвитку дітей під час гри
(середня група)
«Зустріч з клоуном»
Вихователь: Довжук В.О.
Мета : закріпити вміння рахувати в межах 5(вперед назад), розрізняти цифри від 1 до 5, рахувати за участю аналізаторів ( лічба на дотик, на слух, на зір) вміння виділяти, диференціювати, групувати предмети за формою, величиною, викладати предмети від меншого до більшого; розвивати вміння знаходити предмети в оточуючому середовищі; удосконалювати навички орієнтування в мікро та макро просторі; логічне і просторове мислення, кмітливість, зорову пам'ять. Виховувати позитивне ставлення до занять з математики, бажання працювати самостійно.
Обладнання: іграшковий клоун, картонні кульки різного кольору та розміру, одяг з гудзиками, хлопушка, карточки з цифрами., дитячі капелюшка для клоунів.
Хід заняття
Вихователь:
- Дітки, ви знаєте, я познайомилась з одним артистом.
- А хочете дізнатися з ким? Відгадайте загадку.
На арені виступає
І великий успіх має
Чиї витівки і сміх
Звеселяють нас усіх? ( Клоун)
- Так дітки, вірно, це клоун. А звуть його Веселун. Ви хочете з ним зустрітися? Я його запросила у гості. Але щось нашого гостя не має .
- Малята ,подивіться, в нашу групу залетіли гарні кольорові кульки. До них прив’язаний конверт. Цікаво що в ньому.
Завдання 1
Вихователь:
- Тут написано що наш веселун не може до нас дійти. І треба показати на карті йому дорогу. Але я буду показувати, а ви будите проходити очима.
- Яка наша доріжка?
- На що вона схожа?
(кульки піднімаються, з’являється клоун)
- А ось і наш Веселун. Клоун Веселун, привіт , Стрибай до нас!
Завдання 2
- Дітки, щось клоун наш засмутився.
- Та в нього неприємність, він так до нас поспішав, що в нього відірвалися клаптики з його одягу. А давайте ми йому допоможемо, ми полагодимо для нього одяг.
Уважно подивіться на які геометричні фігури схожі його клаптики. Треба підібрати у тарілочці також кольору геометричні фігури і полагодити одяг.
Вихователь
-Які ви молодці, тепер наш друг знову веселий і він має новий одяг.
Завдання3
Веселун до нас прийшов не з порожніми руками. Він дуже любить музичні інструменти. Де які він приніс із собою.
Вам потрібно уважно послухати, порахувати звуки, а потім плеснути в долоні стільки разів, скільки ви почуєте звуків.
Заплющить очі. ( Діти слухають і виконують завдання).
Завдання 4
У нашого клоуна багато костюмів з різною кількістю ґудзиків. Деякі костюми він заховав у мішечки. Ваше завдання : на дотик порахувати кількість ґудзиків на костюмі та викласти відповідну цифру.
Перевіряємо, дістаньте костюм.
_Яку цифру виклав Женя, Маргарита…… .Чому ?
Молодці !
Завдання 5
« На що схоже?»
Дітки, подивіться нам клоун приніс веселі картини. А в них сховалися цифри. Скажіть на які цифри вони схожі.
Я вам виклала цифри. Давайте їх порахуємо, спочатку від 1 до 5, а потім назад від5 до 1.
Наш клоун вміє не тільки веселити, але він ще вміє показувати фокуси. Закрийте очі міцно.
Раз,два, три, чотири, п’ять – веселі клоунята в нас стоять.
Фізкультхвилинка
Ми веселі клоунята.
Раз - пішли ми погуляти,
Два – присіли,
Три – ми встали,
На чотири - пострибали,
А на п’ять - знов пішли ми погулять.
Ви в мене маленькі клоунята ,а клоуни дуже веселі. Покажіть веселого клоуна, як він сміється.
Тепер покажіть клоуна похмурого, а ще клоун любить дітям моргати. Молодці.
Закривайте очі знову . Раз , два,три,чотири, п’ять – знову діти в нас стоять
Завдання 6
Стріляє хлопушка .
Діти подивіться, який салют запустив наш Веселун, цей салют різнокольоровий. Давайте з вами назвемо всі кольори які є в мене. А тепер у вас таке завдання. Ви вибирайте зірочку любого кольору.
Всі вибрали?
А тепер підійдіть до столу і знайдіть кульки такого ж кольору, як зірочки . Сідайте.
Ваше завдання:
Викласти кульки від маленької до великої. А тепер давайте скажемо як ми їх
називаємо за розміром
Маленька – більша –велика.
Завдання 7
Клоун приніс вам всім іграшки, але він з вами трохи пожартував, і сховав їх у групі.
Він хоче щоб ви їх знайшли. Але Веселун вам приготовив підказку. Ось лежать карточки. Візьміть їх по одній , розгляньте їх?
Що у вас на карточках зображено?
Такі ж іграшки він і заховав. Вам треба знайти таку ж іграшку , як на малюнку.
( діти знаходять у групі заховані іграшки)
Молодці! Ці іграшки клоун вам дарує на пам'ять про себе. А давайте і ми з вами теж йому подаруємо щось.
Ми з вами подаруємо веселу пісню-танок. « Бугі – вугі»
Підсумок заняття.
Дітки клоун дуже вдячний такому подарунку. Він обов’язково навчить танцювати своїх друзів. А ми з вами подякуємо клоунові, що прийшов до нас у гості і з нами гарно пограв. Ми з вами обов’язково його запросимо ще в гості до себе. А зараз ми йому скажемо - До побачення!